Piękna słoneczna pogoda i utrzymujące się wysokie temperatury sprawiły, że prace przy zbiorach zbóż ruszyły pełną parą, lecz z każdym kolejnym dniem wraz ze wzrostem temperatury rośnie też zagrożenia pożarowe tak w lasach jak i na polach.

1 sierpnia 2008 r. dyżurny operacyjny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP Nowy Tomyśl odebrał zgłoszenie pożaru ścierniska i żyta na pniu w okolicach miejscowości Bolewice w gminie Miedzichowo.

Na miejsce pożaru błyskawicznie zadysponowano jednostki JRG Nowy Tomyśl z OSP Bolewice, OSP Grudna, OSP Lwówek i OSP Miedzichowo. Paliły się blisko 2 ha ścierniska , 32 baloty słomy oraz 0,5 ha słomy żytniej.

Dzięki sprawnie prowadzonym działaniom pożar udało się opanować nie dopuszczając do jego rozprzestrzenienia się i ugasić. Warunki do prowadzenia działań były skrajnie trudne ze względu na bardzo wysoką temperaturę powietrza, która przekraczała 35 st. C.

Na miejsce zdarzenia przybył Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu kpt. Jarosław Zamelczyk oraz D-ca JRG Nowy Tomyśl asp. sztab. Andrzej Łaciński.

Źródło i zdjęcia : KP PSP Nowy Tomyśl

o autorze

Redakcja