Obwodnice miast to doskonałe rozwiązania komunikacyjne dla kierowców. W znaczny sposób zmniejszają liczbę pojazdów w zatłoczonych miastach, zwłaszcza tych poruszających się w ruchu tranzytowym. Niestety obwodnice miast to miejsca zaliczane do najbardziej niebezpiecznych z uwagi na liczbę odnotowywanych wypadków.

Nie sposób wymienić zdarzeń , które miały miejsce w ostatnich latach na obwodnicy Lwówka lub Nowego Tomyśla. W niedzielę 22 stycznia 2012r. doszło do kolejnego groźnego wypadku. Około godziny 13:30 na skrzyżowaniu obwodnicy Nowego Tomyśla z drogą w kierunku na Cichą Górę doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Prawdopodobną przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę Volkswagena Caddy, prowadzonego przez mieszkańca Boruji Kościelnej, na prawidłowo poruszającym się obwodnicą Daewoo Tico.

W wyniku wypadku poszkodowany został kierowca Volkswagena oraz dwie kobiety i dziewczynka podróżujące Tico. Wszystkie osoby z ogólnymi obrażeniami i jedna osoba ze złamaną nogą zostały przewiezione karetkami do nowotomyskiego szpitala. W akcji ratowniczej uczestniczyły dwa zastępy ratownictwa technicznego z JRG Nowy Tomyśl. Ich zadaniem było zabezpieczenie miejsca wypadku i wykonanie dostępu do osób poszkodowanych przy pomocy narzędzi hydraulicznych poprzez odcięcie dachu pojazdu. Następnie strażacy wsparli psychicznie uczestników wypadku oraz pomogli zespołom medycznym przy transporcie poszkodowanych do karetek. Straty w rozbitych pojazdach wstępnie oszacowano na kwotę 20 tysięcy złotych.

KP PSP Nowy Tomyśl

o autorze

Redakcja