W dniu dzisiejszym (05.02.2009r.), około godziny dziesiątej, dyspozytor PSK otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym – na skrzyżowaniu obwodnicy w Nowym Tomyślu. W zdarzeniu uczestniczyły trzy pojazdy. Dwie osoby zostały ranne. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z PSP Nowy Tomyśl.

Do groźno wyglądającego wypadku doszło na skrzyżowaniu obwodnicy Nowego Tomyśla z ulicą Zbąszyńską. Kierowcy i służby [galeria=3,prawa]ratownicze bardzo dobrze znają tę miejsce – mimo sygnalizacji świetlnych dochodzi tutaj bardzo często do wypadków i kolizji. W wypadku uczestniczyły trzy pojazdy: samochód osobowy marki Hyundai Accent, ciężarowy Volvo z naczepą i dostawczy marki Mercedes.

Kierująca Hyundaiem jadąc od strony Zbąszynia wymusiła pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącym obwodnicą ciężarowym Volvo. Kierowca [galeria=4,lewa]ciężarowego samochodu nie zdążył wyhamować i uderzył z impetem w samochód osobowy. Siła była na tyle duża, że samochód został mocno zniszczony. Po uderzeniu Hyundai otarł się jeszcze o dostawczego Mercedesa – uszkadzając mu lewy zderzak, natomiast ciężarówka zawadziła o lampę uliczną, która została poważnie zniszczona.

Kierująca i pasażerka z samochodu osobowego odniosły liczne obrażenia – [galeria=5,prawa]ich życiu nic nie zagraża. Strażacy aby uwolnić kobiety z pojazdu musieli użyć narzędzi hydraulicznych, po czym udzielić pomocy medycznej i przekazać poszkodowanych ratownikom medycznym. Na miejsce zdarzenia przybyły dwa lekkie samochody ratownictwa technicznego, oraz została podjęta decyzja o zadysponowaniu podnośnika hydraulicznego – w celu zdjęcia zwisającego nad skrzyżowaniem uszkodzonej lampy.

&Siły i środki:

  • Star/Man SLRt 1,3/16 z PSP Nowy Tomyśl,
  • Mercedes GD250 SLRt z PSP Nowy Tomyśl,
  • Volvo FL6 SH-21 z PSP Nowy Tomyśl,
  • dwie karetki pogotowia ratunkowego,
  • oraz policja.

&Foto: KP PSP Nowy Tomyśl

o autorze

Redakcja