Nowy Tomyśl – Niedzielny poranek 21 września 2008r. okazał się dniem tragicznym dla 40 letniego mieszkańca miejscowości Grabowskie województwo podlaskie. Około godz 7:45 prowadząc zakupionego w Niemczech osobowego Mercedesa prawdopodobnie w wyniku zaśnięcia za kierownicą doprowadził do zderzenia z ciężarowym TIR-em załadowanym 22 tonami cebuli.

[galeria=1,prawa]Do wypadku doszło na drodze krajowej nr. 2 w okolicy miejscowości Miedzichowo. Potężne uderzenie spowodowało przeistoczenie Mercedesa w stertę złomu, a kierowca bez żadnych szans na przeżycie poniósł śmierć na miejscu.

[galeria=2,lewa]Ratujący się przed czołowym zderzeniem kierowca ciężarówki obywatel Litwy zjechał na prawe miękkie pobocze drogi, co spowodowało przewrócenie się całego zestawu ciężarowego. Na szczęście prowadzący tego kolosa nie odniósł żadnych obrażeń.

Niestety strażakom ratownikom z JRG Nowy Tomyśl oraz OSP Miedzichowo jako główne zadanie pozostało wydobycie denata z rozbitego pojazdu i usunięciu pozostałości powypadkowych z powierzchni drogi.

ŹRÓDŁO: KW PSP Poznań.

o autorze

Redakcja