W dniu 15 – lutego około godziny 12:20 dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Nowym Tomyślu odebrał zgłoszenie, że na 130 kilometrze autostrady A2 w kierunku na Świecko (na wysokości wsi Turkowo, gm. Kuślin), w poślizg wpadł samochód ciężarowy.

Samochód uderzył w bariery i „złamał się”, czego skutkiem było pęknięcie zbiornika z paliwem. Olej napędowy zaczął wylewać się na jezdnię.

Do akcji zostały zadysponowane dwa zastępy z OSP Opalenica GBA 1,2/20 oraz GLBM, a także zastęp SLRT z JRG w Nowym Tomyślu. Niestety podczas dojazdu do miejsca akcji jeden z samochodów bojowych OSP – GBA 1,2/20, będąc około 300 metrów od celu, uczestniczył w kolizji z samochodem osobowym. Szczęśliwie, ani strażakom, ani pasażerom osobówki nic się nie stało. Do kolizji doszło w skutek wymuszenia pierwszeństwa przez kierującego samochodem Renault Kango 41 –letniego mieszkańca Granowa. W wyniku tego zdarzenia, samochód bojowy najechał na tył poprzedzającego go auta.

Na tym się jednak nie skończyło. Kiedy strażacy kończyli działania, na ich oczach w poślizg wpadła kolejna osobówka. Skutkiem tego było uderzenie samochodu osobowego w barierę ochronną – na szczęście i w tym incydencie drogowym nikt nie odniósł obrażeń.

Warto wspomnieć, iż warunki panujące na drodze podczas działań były fatalne. Jezdnia była oblodzona, a silny wiatr zwiewał świeżo spadający śnieg z pobliskich pól na autostradę. Na miejscu zdarzeń obecna była również służba autostradowa, zespół pogotowia ratunkowego oraz radiowóz policji autostradowej.

Apelujemy do wszystkich kierowców, aby dostosowywali prędkość do warunków obecnie panujących na drogach.

Źródło: OSP Opalenica

o autorze

Redakcja