13 sierpnia 2008 doszło do kolejnego tragicznego w skutkach wypadku drogowego na obwodnicy Nowego Tomyśla. Z nieustalonych dotąd przyczyn kierujący samochodem osobowym marki Nissan Primera mieszkaniec Łęczyc gm. Opalenica zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym marki Scania.

Przybyły na miejsce wypadku zastęp SLRt JRG Nowy Tomyśl natychmiast przystąpili do działań w celu uwolnienia przy pomocy narzędzi hydraulicznych uwięzionego w rozbitym pojeździe kierowcy samochodu.

Stan kierowcy był ciężki, liczyła się każda sekunda. Ekipa karetki pogotowia wspólnie ze strażakami, na miejscy wypadku walczyła o życie kierowcy, lecz mimo przeprowadzonej przez lekarza pogotowia defibrylacji kierowca zmarł na miejscu wypadku.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, usunęli pozostałości po rozbitym pojeździe, zneutralizowali rozlany olej i płyn chłodniczy. Na miejsce wypadku przybył Komendant Powiatowy PSP w Nowym Tomyślu st. kpt. Tomasz Antuszewski.

Źródło: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja