W poniedziałek 10.11.2008 o godzinie 14.17 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Nowym Tomyślu otrzymał zgłoszenie o niebezpiecznym zdarzeniu na drodze nr 305 pomiędzy rondem w Bolewicku, a wyjazdem z autostrady A2.

Kierujący samochodem osobowym marki Mazda obywatel Niemiec uderzył w tył ciągnika siodłowego marki MAN rozbijając przód prowadzonego pojazdu.

[galeria=2,prawa]Na miejsce zdarzenia zadysponowany został zastęp JRG Nowy Tomyśl. Radiowozy WRD z KP Policji w Nowymy Tomyślu, ZRM oraz helikopter LPR z Poznania. Poszkodowanemu kierowcy samochodu osobowego ratownicy założyli kołnierz usztywniający oraz po ułożeniu poszkodowanego na desce pomogli w przetransportowaniu z karetki pogotowia do śmigłowca pogotowia lotniczego.

[galeria=3,lewa]Dalsze czynności służb ratowniczych polegały na rozłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe, neutralizacji rozlanych płynów oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Przypomnijmy, że na danym odcinku drogi często dochodzi do niebezpiecznych wypadków, w których giną ludzie. Miejmy nadzieję, iż częste zdarzenia na tym odcinku będą przestrogą dla innych kierowców. W miniony dzień na autostradzie A2 wydarzyły się jeszcze dwa wypadki.

ZDJĘCIA: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja