W poniedziałek 17 stycznia do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim trafił nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy.

Wóz zabudowała firma Moto-Truck na podwoziu MAN TGM 18.320. Na wyposażeniu posiada zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę o wydajności 4200 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia, wyciągarkę i maszt oświetleniowy. Trafił do strażaków z częściowym wyposażeniem ratowniczym tj. m in. kamerą termowizyjna, sprzętem oświetleniowym, wężami tłocznymi i armaturą wodną.

Kosztował 1 mln 70 tys. zł, z czego 720 tys. zł wyłożyła Komenda Główna PSP, pozostałe środki pochodzły z budżetów Gmina Bałtów, województwa świętokrzyskiego i powiatu ostrowieckiego.

Po wprowadzeniu do podziału bojowego zastąpi wóz GCBA 5/40 z 2005 roku.

 Biorąc pod uwagę parametry nowego samochodu będzie on wykorzystywany przede wszystkim do walki z pożarami na terenie powiatu ostrowieckiego. Miejmy nadzieję, że będzie służył jak najdłużej oraz jednocześnie jak najrzadziej wyjeżdżał do skomplikowanych, dużych zdarzeń – przekazał st. kpt. Sebastian Klaus z KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Foto. KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl