Nowy wóz dla strażaków z JRG Lubań

Komenda Powiatowa PSP w Lubaniu w województwie dolnośląskim wkrótce wprowadzi do podziału bojowego Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nowy wóz strażacki.

Nowy nabytek to średni samochód ratowniczo – gaśniczy zabudowany przez firmę Szczęśniak na podwoziu Renault D16 4×4. Został wyposażony m. in. w wyciągarkę elektryczną, belkę z czterema reflektorami dalekosiężnymi, kamerę cofania, zraszacze, mocowanie czterech aparatów oddechowych w kabinie pojazdu, mocowanie sprzętu w zabudowie, maszt oświetleniowy, autopompę, działko wodno-piankowe, szybkie natarcie oraz panel kontrolny w kabinie pojazdu.

Jego wartość to prawie 930 tysięcy złotych brutto, został zakupiony w ramach projektu „Kom(m)ando „Zur Hilfe!/Na pomoc!” współfinansowanego ze środków Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Dziękujemy Staroście za tak wielkie wsparcie. Nowy wóz zwiększa naszą mobilność, skraca czas dojazdu i daje gwarancję niezawodności. Warto wspomnieć, że nasza jednostka jest wyposażona w specjalistyczny sprzęt ratowniczy oraz najnowszy system alarmowania – mówi Zbigniew Szyszło, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu.

Foto. Powiat Lubań

Exit mobile version