W ramach projektu unijnego gmina Kożuchów zakupiła wóz bojowy za łączną kwotę ponad 860 000 zł dla strażaków-ochotników z OSP Kożuchów. Niestety… Samochód stoi, bo nie mieści się do kożuchowskiej remizy.

Z dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach projektu pod nazwą: &„Rozbudowa infrastruktury jednostek OSP Gminy Kożuchów ujętych w KSRG dla skuteczniejszego przeciwdziałania zagrożeniom” udało się pozyskać kwotę 691 200 zł.

Pozyskany pojazd to&Renault Midlum GBA 2,5/25 zabudowany przez ISS.&To samochód z najwyższej półki wśród średnich wozów bojowych. Jest w pełni wyposażony do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dysponuje napędem na cztery koła.&

Strażacy nie zdążyli nacieszyć się swoim nowym nabytkiem, gdyż wóz bojowy, zamiast w remizie OSP Kożuchów znajduję się w Komendzie Powiatowej PSP w Nowej Soli. Został zakupiony w styczniu bieżącego roku. Od tego momentu ani razu nie wyjechał na żadną akcję. Problemem jest za mała brama w strażnicy.

Wiosną jest w planie kompleksowy remont jednostki. W zamiarach jest m.in. zburzenie starych boksów garażowych i wybudowanie sześciu (dla dwóch lekkich i czterech średnich wozów) nowych i większych.

Jesteśmy ciekawi jak sprawa się rozwinie… Więcej info niebawem!

o autorze

Redakcja