Z dniem 20 września do podziału bojowego Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Działdowie został wprowadzony nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy ze zwiększonym potencjałem ratownictwa kolejowego.

Wóz został zabudowany przez firmę Bocar na podwoziu Mercedesa Atego 1730 4×4. Jest wyposażony w zbiornik wody o pojemności 2510 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10 proc. pojemności zbiornika wody, autopompę dwuzakresową  A16/8-2,5/40, działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia, instalację zraszaczową i maszt oświetleniowy.

Do tego sprzęt: aparaty powietrzne z maską i sygnalizatorem bezruchu (6 kpl.), cztery butle zapasowe, motopompa pływająca, pompa zanurzeniowa elektryczna, armatura wodno-pianowa, drabiny, hydrauliczny wyważasz do drzwi, pilarka łańcuchowa, piła tarczowa, wentylator oddymiający, sprzęt burzący, agregat prądotwórczy, dyski ostrzegawcze, kamera termowizyjna, toksymetr wielogazowy, detektor promieniowania jonizującego, zestaw PSP R1, zestaw do tlenoterapii, skrzynka narzędziowa w kluczami, zestaw dielektryczny i zestaw hydrauliczny do ratownictwa kolejowego składający się z pompy hydraulicznej, rozpieracza ramieniowego, nożyc, cylindrów rozpierających, narzędzia ‘kombi’, wysokociśnieniowych poduszek pneumatycznych, zestawu podpór i klinów, zabezpieczenia poduszki powietrznej, zbijaków do szyb, przecinaka do pasów, osłon zabezpieczających maty, piły do szyb klejonych, łańcuchów i zestawu końcówek/adapterów.

Wartość samochodu to ponad 1,1 mln zł.

Foto. PSP Działdowo 

o autorze

Redakcja/Łukasz