Zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego przy ul. Młynarskiej w Nowym Żmigrodzie koło Jasła (woj. podkarpackie) wpłynęło do straży o godz. 7:48. Ogień pojawił się na parterze drewnianego budynku. Po dojechaniu na miejsce przez strażaków okazało się, że pożar był w chwili obecnej mocno rozwinięty. Ogień, który błyskawicznie się rozprzestrzeniał, pochłonął cały dom.

Na miejscu zastaliśmy kobietę, która poinformowała, że wewnątrz znajduje się dwójka jej dzieci. Strażacy przystępując do akcji gaśniczej, próbowali uratować dzieci – poinformował rzecznik prasowy podkarpackiej straży pożarnej Marcin Betleja.

Niestety nie udało się ich uratować. W zgliszczach domu ratownicy znaleźli zwłoki dzieci: 3-letniej dziewczynki oraz niespełna rocznego chłopca. Matce nic się nie stało, gdyż w momencie wybuchu pożaru wyszła po drewno na opał. Została objęta pomocą psychologiczną oraz przewieziono ją do szpitala. Do szpitala przetransportowano również dwie poparzone osoby – sąsiadów, którzy przed przybyciem strażaków próbowałi pomóc wydostać dzieci z budynku.

Wnętrze domu spłonęło niemal doszczętnie. Pożar został już dogaszony. W akcji udział brało siedem zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Trwa ustalanie przyczyn tragedii. Na miejscu pracuje straż, policja i prokuratura.

Foto: Jaslo4u

o autorze

Redakcja