Dnia 29 sierpnia 2013 roku tuż po godzinie 9:30 dyżurny operacyjny SK KP PSP w Nysie odebrał telefon, z treści którego wynikało, iż na terenie byłej Fabryki Samochodów Dostawczych widoczne są kłęby dymu.

Natychmiast zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Nysa: GBA Mercedes, a także GCBA Scania. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż pożarem objęte są komory lakiernicze wraz z systemem wentylacyjnym.

Z informacji uzyskanych na miesjcu wynikało, że wewnątrz nie ma pracowników.&Przed przybyciem zastępów PSP pracownicy przy wykorzystaniu gaśnic proszkowych próbowali ugasić zarzewie ognia, a po nieudanej próbie w sposób zorganizowany opuścili zagrożony budynek.

Ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do gaszenia ognia. Podano trzy prądy wody w natarciu i jeden w obronie. Do zdarzenia zadysponowano również samochód GCBM z JRG Nysa, samochód SH 18 z JRG Paczków, a także trzy zastępy OSP.

Po ugaszeniu płomieni przewietrzono klatki schodowe, a pomieszczenia objęte płomieniami sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej.&

o autorze

Redakcja