Dzień Strażaka przypada na 4 maja, jednak trudno byłoby celebrować to święto jednocześnie w każdej jednostce, dlatego też swoje święto strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku obchodzili 8 maja.

Obchody rozpoczęto od mszy świętej w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Lęborku, a po niej odbyła się uroczysta gala w sali obrad Starostwa Powiatowego w Lęborku. Podczas uroczystości zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Waldemar Miłejko oraz Komendant PSP w Lęborku Jan Drozd wręczyli strażakom medale i awanse.

Aniołami nadziei nazywa się strażaków, bo gdy gaśnie już wszelka nadzieja, to zazwyczaj oni przybywają z odsieczą – ratują mienie i życie, choć sami często narażeni są na utratę własnego zdrowia.

Myślę, że najlepszym odzwierciedleniem naszej pracy jest zaufanie, jakim obdarzyło nas społeczeństwo. – powiedział zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Waldemar Miłejko – Chciałbym jednak poprosić Was wszystkich o jeszcze większy wspólny wysiłek, abyśmy nigdy nie zawiedli potrzebujących i zawsze podejmowali skuteczne działania. – dodaje.

Na zakończenie uczennice Zespołu Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej, która nosi imię Strażaków Polskich wręczyli wszystkim obecnym na uroczystości strażakom aniołki, które mają czuwać nad strażakami, tak jak oni czuwają nad naszym bezpieczeństwem.

http://www.lebork24.info/news,2047,Leborscy_strazacy_obchodzili_swoje_swieto

o autorze

Redakcja