11 maja 2021 r. na placu ośrodka szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie odbył się uroczysty apel z okazji Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka.

W uroczystości udział wzięli:

  • Pan Robert Gontarz – Poseł na Sejm RP,
  • nadbryg. Arkadiusz – Przybyła Zastępca Komendanta Głównego PSP
  • Pan Artrur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski,
  • Pan Gustaw Marek Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Prezes ZOW ZOPS RP w Olsztynie,
  • nadbryg. Tomasz Komoszyński – Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP,
  • dh Grzegorz Matczyński – Dyrektor ZOW ZOSP RP woj. warmińsko-mazurskiego, emerytowani komendanci wojewódzcy,
    Panowie Przewodniczący wojewódzkich struktur związków zawodowych, komendanci miejscy i powiatowi PSP oraz zaproszeni goście.

Podczas uroczystego apelu wręczone zostały funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym PSP Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę, Odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, awanse na wyższe stopnie służbowe w poszczególnych korpusach, a także Dyplomy Komendanta Głównego PSP.  Podczas uroczystości odbyła się promocja na pierwszy stopień oficerski 11. funkcjonariuszy z województwa. W imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji aktu nadania stopnia młodszego kapitana dokonał zastępca komendanta głównego PSP, nadbryg. Arkadiusz Przybyła.
W trakcie apelu wręczone zostały decyzje Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, na podstawie których z dniem 11 maja 2021 roku zostali powołani:

– mł. bryg. Łukasz Jasiński na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego PSP w Olsztynie,
– st. kpt. Michał Herman na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Gołdapi.

Przedstawiciele OSP w Biskupcu otrzymali decyzję i akt włączenia jednostki do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Uroczysta Msza Święta w intencji strażaków województwa odbyła się 4 maja w Bazylice Konkatedralnej Św. Jakuba w Olsztynie.

Źródło: KW PSP w Olsztynie

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl