Dnia 8 grudnia br. około godziny 13.40 dyspozytor Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego. Cała akcja toczyła się w miejscowości Ocieszyn. Niestety, dwie osoby zginęły na miejscu.

Dyspozytor natychmiast zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Oborniki. Przed przybyciem służb ratowniczych, przejeżdżający kierowcy rozpoczęli akcję gaśniczą – w sumie wykorzystali siedem gaśnic. Po przybyciu straży pożarnej na miejsce zdarzenia okazało się, że pożar powstał z powodu uderzenia pojazdu w drzewo. Działania strażaków polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu terenu działania, ugaszenia palącego się samochodu oraz wyciągnięciu dwóch poszkodowanych z pojazdu – niestety, lekarz stwierdził zgon.

[galeria=5,prawa]Policja jak i prokurator ustalili, że przyczyną wypadku było zjechanie samochodu na pobocze drogi i uderzenie silnie w drzewo. Na miejsce akcji oprócz dwóch zastępów straży pożarnej, przybyły – dwie karetki pogotowia ratunkowego, trzy radiowozy policji ( w tym dochodzeniowo-śledcza ).

Foto: KP PSP Oborniki

o autorze

Redakcja