Delegacja z OSP Tuliszków udała się do Kielc po odbiór średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN TGM 18.340 4×4.

 Z wielką radością informujemy, że w dniach 19-20.01.2017 r. delegacja OSP Tuliszków w składzie: Prezes OSP dh Tadeusz Wawrzyniak, Wiceprezes OSP dh Przemysław Przybyłowicz, Skarbnik OSP i kierowca-konserwator dh Kamil Szwedziński oraz kierowca-konserwator dh Adam Kaczorkiewicz

udała się do Kielc (województwo świętokrzyskie) w celu odbioru samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN TGM 18.340 4×4 z depozytu. Zgodnie z zaleceniami dyrektorów Zarządu Wykonawczego Województwa Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP im. generała Stanisława Taczaka w odbiorze samochodu uczestniczyły osoby uprawnione do reprezentowania OSP oraz kierowcy-konserwatorzy, do których w głównej mierze skierowane było szkolenie.

Wykonawcą w/w średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego była firma Stolarczyk. Jednostka OSP Tuliszków otrzymała samochód w ramach projektu: „Wsparcie systemu ratownictwa chemiczno-ekologicznego i służb ratowniczych Województwa Wielkopolskiego na wypadek wystąpienia zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii poprzez zakup samochodów dla OSP w ramach KSRG – nr RPWP.04.01.05-30-0015/15”.

Wartość samochodu zgodnie z fakturą to 1 131 335 zł z czego 85% to środki unijne. Do tej pory żaden z pojazdów będących na wyposażeniu jednostki OSP Tuliszków nie posiadał napędu uterenowionego min. 4×4, który jest bardzo potrzebny podczas zdarzeń w trudnym terenie jak chociażby pożary lasów, zboża, ścierniska, trawy itp. Przypomnijmy, że ostatni, nowy, średni samochód jednostka otrzymała w 2001 r.

Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnich latach dokładali wszelkich starań aby w/w samochód trafił do naszej jednostki.

Materiał nadesłany przez OSP Tuliszków

o autorze

Redakcja