18.10.2013r. nasi redaktorzy wraz redaktorami portalu Czestochowa998.pl udali się na wizytę do firmy produkującej zabudowy pożarnicze w Korwinowie.

Firma Bocar została założona w 1992 roku. Jest prywatnym przedsiębiorstwem mieszczącym się przy ul. Okólnej 15 w Korwinowie nieopodal Częstochowy. Przedsiębiorstwo pierwotnie zajmowało się karosowaniem samochodów używanych, natomiast teraz z ich hangarów i warsztatów wyjeżdża około 100 fabrycznie nowych, specjalistycznych pojazdów rocznie.

Samochody produkowane są na różnych typach podwozi renomowanych marek. Najczęstszą spotykaną marką w siedzibie Bocar’u jest Mercedes Benz, lecz produkują także pojazdy na podwoziach Volvo czy Iveco.

Wozy naszpikowane są nowoczesną elektroniką mającą za zadanie pomóc strażakom w działaniach i w szybszej obsłudze pojazdu.

Dzięki pomocy Pana Marcina Wolińskiego mogliśmy zobaczyć z bliska „Jak to jest zrobione” – począwszy od oględzin niezabudowanego podwozia, poprzez tworzenie form na specjalistycznych frezarkach, podłączaniu elektroniki, oględzin wytworzonej zabudowy, malowaniu jej jak i gotowe pojazdy.

Firma posiada nowoczesne autopompy, które dzięki swojej prostocie ale i funkcjonalności dzielnie wspomagają pracę mechaników pomp podczas działań. W zasadzie mechanik ma tylko wcisnąć przycisk, a sterownik pompy dalej sam ustawi wszystkie zawory i ustawi samoczynnie odpowiednią ilość obrotów silnika samochodu.

Mogliśmy również przetestować szybkie natarcie nowego samochodu Mercedes Benz Axor, który ma powędrować do jednej ze śląskich OSP.

 

Zapraszamy na stronę internetową firmy Bocar: www.bocar.com.pl

o autorze

Rafał Cieślak
Młody, ambitny fotoreporter, który coraz częściej próbuje swoich sił jako redaktor. Strażak - ochotnik, którego niewątpliwą pasją jest pomoc bliźnim. W serwisie dba o świeże i ciekawe materiały z okolic Częstochowy, skąd pochodzi.