W piątek Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu ogłosiła długo wyczekiwany przetarg na budowę nowej strażnicy.

Przedmiotem postępowania przetargowego jest budowa nowej strażnicy dla Komendy Miejskiej PSP i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 przy ulicy Łęczyckiej w Elblągu – ETAP I.

Będzie to budynek o powierzchni użytkowej 2625 metrów kwadratowych składający się z trzech części:

  1. Hala garażowa na 14 samochodów ratowniczo – gaśniczych i specjalnych wraz z zapleczem magazynowo-technicznym, myjnią, wieżą do suszenia węży o wysokości 11 metrów i siłownią.
  2. Jednostka Ratowniczo Gaśnicza zlokalizowana na parterze. W tej części znajdzie się między innymi Stanowisko Kierowania KM PSP, pomieszczenie do przygotowywania i spożywania posiłków, sala szkoleniowa, pokoje dla strażaków, pomieszczenie dla Dowódcy i Zastępcy Dowódcy JRG, pomieszczenie dla Dowódcy i Zastępcy Zmiany, szatnie, pralnia, suszarnia itp.
  3. Część administracyjno-biurowa znajdująca się na piętrze przeznaczona jest dla kierownictwa i pracowników Komendy Miejskiej PSP.

Na działce znajdzie się również garaż wielostanowiskowy do garażowania nośnika kontenerowego, kontenerów i samochodów operacyjnych wraz z magazynem do przechowywania sorbentów, neutralizatorów i środków gaśniczych dla Komendy Wojewódzkiej PSP, a także komora dymowa, komora rozgorzeniowa, wspinalnia z bieżnią i boisko wielofunkcyjne.

W ramach pierwszego etapu do końca listopada 2019 roku firma, która wygra będzie musiała zbudować budynek główny w stanie zamkniętym, wykonać wszystkie niezbędne przyłącza i przygotować teren dla komory dymowej i garażu wielostanowiskowego.

Foto. materiały KM PSP

o autorze

Redakcja/Łukasz