Ochotnicza Straż Pożarna w Hucisku zaprasza na kolejną – czwartą ambulansową zbiórkę krwi w ramach ogólnopolskiej akcji „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”.

Wyżej wymieniona akcja odbędzie się przy Domu Ludowym w Hucisku 13 października (niedziela) w godzinach od 10:00 do 14:00. Przypominamy, że krew mogą oddać osoby pełnoletni, a przed oddaniem krwi należy zjeść lekki posiłek. Konieczne jest posiadanie dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby podzielić się tym najcenniejszym darem serca z potrzebującymi serdecznie zapraszamy. Tradycyjnie przy akcji zorganizowane będą „Drzwi otwartej remizy”.

Zapraszamy również na stanowisko Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego z &Rzeszowa, gdzie ratownik medyczny przedstawi zasady postępowania i przeprowadzi instruktaż pierwszej pomocy, jak również sytuacji zdarzających się w życiu codziennym. Instruktaż prowadzony będzie na fantomach dziecka i osoby dorosłej.&

Dla najmłodszych przewidziana jest ekspozycja sprzętu oraz pogadanka na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu pieszych i drogowym. Inne przewidziane atrakcje będą powtórką z ubiegłych zbiórek ( zdanie do poprawy).

Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych!

14 październik 2012 – pierwsza zbiórka

Na apel odpowiedziało 27 osób. Spośród nich 22 uczestniczyło w akcji po raz pierwszy. Po przeprowadzeniu badań lekarskich do oddania krwi zakwalifikowanych zostało 16 osób. Łącznie pozyskano 7,2 litrów krwi.

Strażacy podczas „Drzwi otwartej remizy” zorganizowali dla dzieci i młodzieży pokaz – inscenizację pożaru.&

Dodatkowo organizatorzy przygotowali poczęstunek, który składał się z grochówki wojskowej oraz pizzy. Rozdawano bilety indywidualne na przejazd gokartem na torze gokartowym .

21 kwiecień 2013 – druga zbiórka

Na apel odpowiedziało znacznie więcej chętnych, bo aż 49 osób.&Spośród nich 19 uczestniczyło w akcji po raz pierwszy. Po przeprowadzeniu badań lekarskich do oddania krwi zakwalifikowanych zostało 35 osób. Łącznie pozyskano 15,750 litrów krwi.

Tym razem podczas „Drzwi otwartej remizy” strażacy zorganizowali pokaz – wypadek osoby na quadzie, a ponadto zaprezentowali swój sprzęt. Wojewódzki Ośrodek Rchu Drogowego Rzeszów stworzył rowerowy tor przeszkód z nagrodami.

Podczas akcji rozdawano opaski odblaskowe OSP Hucisko „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”, których w ilości 500 sztuk sponsorem był Bank Spółdzielczy w Głogowie Młp. Rozdano również 20 biletów na przejazd gokartem na torze Reskart Racing Rzeszów.

Firma Gusto Catering z Głogowa Młp. przygotowała catering w postaci grochówki wojskowej, oraz kawę i herbatę.

21 lipiec 2013 – trzecia zbiórka

Na apel strażaków odpowiedziało 56 osób, z czego 25 chętnych uczestniczyło w akcji po raz pierwszy. Po przeprowadzeniu badań lekarskich do oddania krwi zakwalifikowanych ostatecznie zostało 39 osób. Łącznie zebrano 17,550 litrów krwi.

Tradycyjnie dla uczestników zorganizowano „Drzwi otwartej remizy” – ekspozycja sprzętu oraz pokaz strażaków, który zawierał inscenizację &wypadku drogowego (ewakuacja i pierwsza pomoc dzięki uprzejmości OSP Głogów Młp. i OSP Rudna Mała).

Tak jak podczas poprzednich akcji zaaranżowano catering, rowerowy tor przeszkód oraz rozdawano opaski odblaskowe i&bilety na przejazd gokartem.

Patronat medialny objął TVP Rzeszów – relacja w aktualnościach oraz Polski Serwis Pożarniczy – Remiza.com.pl

Podsumowanie trzech zbiórek:

Na apel strażaków odpowiedziało 136 osób – mieszkańców, strażaków, jak również osób z różnych miejscowości.&66 uczestników brało udział w akcji po raz pierwszy w życiu. Po przeprowadzeniu badań lekarskich do oddania krwi zakwalifikowanych ostatecznie zostało 90 osób. Łącznie zebrano 40,5 litra krwi.

Osoby i firmy, które udało i udaję się zaangażować do udziału w akcji nie pobierają opłat za pomoc.

o autorze

Redakcja