W niedzielę 13 marca 2022 po godzinie 18 do Stanowiska Kierowania KP PSP Polkowice wpłynęła informacja o pożarze nieużytków w okolicy miejscowości Teodorów w gminie Radwanice.

Pożar w szybkim tempie objął znaczy obszar. Pożar objął trudnodostępne tereny. W celu wsparcia działań na miejsce wezwane zostały liczne siły i środki. Pożar udało się opanować po godzinie 19. Ciężko oszacować powierzchnie ze względu na warunki nocne. Spaleniu ulec mogło ponad 20 ha traw. Podczas działań pojawiła się informacja o dolegliwościach medycznych u dwóch druhach OSP.  Był to uraz kolana oraz kostki. Na miejscu pracowały zastępy z JRG Polkowice, OSP Radwanice, OSP Przemków, OSP Buczyna, OSP Sieroszowice, OSP Parchów, OSP Nowa Kuźnia.

W tym samym czasie do pożaru traw doszło także w Ostaszowie w gm. Przemków – Na miejscu pracowały zastępy z PSP Polkowice, JRG Głogów, OSP Radwanice, OSP Jaczów oraz OSP Niegosławice, OSP Jerzmanowa, OSP Jakubowo Lubińskie. Podczas całego dnia dochodziło do innych pożarów traw i lasów. Między innymi w okolicy Ogrodzisk w gm. Chocianów, Guzic, Dąbrowy, Chocianowa oraz Parchowa i Szklar Dolnych. 

Tekst, foto. 112Polkowice.pl 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl