Ciechanowscy policjanci zatrzymali podejrzanych o włamanie i kradzież sprzętu specjalistycznego, który znajdował się w lekkim samochodzie do ratownictwa technicznego należącym do ochotników z Kraszewa. Dzisiaj o losie dwóch z zatrzymanych zadecyduje miejscowy sąd.

W poniedziałek ciechanowscy kryminalni zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzież z włamaniem na terenie powiatu ciechanowskiego. Mężczyźni (23-27 lat) to mieszkańcy pow. ciechanowskiego i samego Ciechanowa. Cała czwórka usłyszała już zarzut kradzieży zagęszczarki spalinowej w miejscowości Chruszczewo.

Jak się okazało, trzech z zatrzymanych ma najprawdopodobniej na swoim koncie także kradzież z włamaniem sprzętu specjalistycznego, który znajdował się w samochodzie strażackim należącym do ochotników z Kraszewa. Zdarzenie to miało miejsce w ubiegły czwartek w Kraszewie.  Dwóch z zatrzymanych było już wcześniej notowanych za kradzieże.

W czasie przeszukań zabezpieczono elektronarzędzia oraz inne przedmioty, które mogą pochodzić z przestępstw. W tym momencie trwają czynności Policji, które pozwolą zweryfikować i ustalić ich pochodzenie. Policjanci prowadzą ustalenia odnośnie innych kradzieży z włamaniem na terenie powiatu ciechanowskiego, w które mogą być zamieszani mężczyźni.

Wobec 23-latka zastosowano dozór policji. Mężczyzna będzie się teraz stawiał trzy razy w tygodniu w komendzie policji. Drugi z mężczyzn, 27-letni mieszkaniec Ciechanowa, będzie odpowiadał przed sądem z wolnej stopy.

Dzisiaj o losie dwóch z zatrzymanych zadecyduje miejscowy sąd. Policja i prokuratura wnioskowały o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Źródło: KWP Radom

o autorze

Redakcja