Pod osłoną nocy, z 24 na 25 maja nez skrupułów włamano się do remizy OSP w Gogolewie (gm Krobia) i bez skrupułów okradziono strażaków w niezbędny sprzęt do ratowania życia, zdrowia oraz mienia.

Złodzieje dostali się do budynku remizy przez okno. Początkowo chcieli podważyć okno śrubokrętem, albo innym narzędziem. Gdy im się nie udało, postanowili wybić szybę i bez trudu dostali się do środka. Z remizy wynieśli sprzęt warty około 10 000 złotych – pompę szlamową z akcesoriami, agregat prądotwórczy, pilarkę łańcuchową, a także kanister z benzyną.

korbia2W czwartek nad ranem uchyloną bramę wyjazdową zauważył jeden z mieszkańców Gogolewa. Spostrzegł on również wybitą szybę oraz uszkodzone okno. Natychmiast zawiadomił prezesa OSP, a ten dalej policjantów z Gostynia. Na miejsce przybyli policjanci i wspólnie z przedstawicielami ochotników z Gogolewa dokonali wstępnego rozeznania.

Strażacy mają nadzieję, że uda się dość szybko ująć sprawców tej durnej kradzieży.

fot. UM Korbia

 

 

o autorze

Mateusz
Pomysłodawca i twórca Polskiego Serwisu Pożarniczego – Remiza.pl. W serwisie zajmuje się dosłownie wszystkim – od administracji serwisu po redagowanie nadesłanych tekstów. Straż pożarna to jego życie, co zresztą widać. Na co dzień strażak – ochotnik, który wdraża w życie pomysły oraz nowe funkcje w naszym serwisie.