16 kwietnia 2018 roku (poniedziałek) w Suwałkach Sekretarz Stanu Jarosław Zieliński wręczył prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Oklinach koło Wiżajn (powiat suwalski) specjalną promesę na zakup sprzętu strażackiego.

Podczas spotkania minister podkreślił, że straty, jakie ponieśli druhowie-ochotnicy w wyniku kradzieży trzeba jak najszybciej zrekompensować, ponieważ mogą oni potrzebować tego sprzętu w każdej chwili do ratowania życia i mienia mieszkańców. Środki będące w dyspozycji Komendanta Głównego PSP służą wspieraniu jednostek ochotniczych straży pożarnych. Zwróciłem uwagę na to, że każdego roku rząd zwiększa pulę pieniędzy przeznaczanych na OSP.

Kradzież, do jakiej doszło w marcu tego roku uniemożliwiła działalność OSP w Oklinach. Złodzieje ukradli wówczas m. in. motopompę, piłę i agregat prądotwórczy.

OSP w Oklinach otrzyma taką kwotę, o jaką wnioskowała, czyli 12 tysięcy złotych. Nowy sprzęt wkrótce trafi do remizy. Będzie lepiej zabezpieczony przed kradzieżą, bo Urząd Gminy Wiżajny zamierza zainstalować w siedzibie OSP system alarmowy.

Źródło, zdjęcia: Jarosław Zieliński

o autorze

Redakcja