W nocy z czwartku na piątek (6/7 marzec br.) nieznani sprawcy okradli jednostkę OSP w Warninie (woj. zachodniopomorskie). Skradzione sprzęty warte były około 16,5 tysiąca złotych.

Przez to karygodne zachowanie złodziei, strażacy-ochotnicy nie będą mogli należycie nieść pomocy mieszkańcom. Na chwilę obecną mogą wziąć udział jedynie w akcji.. gaszenia trawy.&Skradziono motopompę, dwa przecinaki – do metalu i do drewna, agregat prądotwórczy i sprężarkę powietrzną.&Druhowie sami organizowali zbiórki pieniężne, by uzbierać fundusze na zakup sprzętu.

W akcji wydobywania rannych ze zmiażdżonego pojazdu już udziału nie wezmą, bo nie rozetną blach. Powalonego drzewa z drogi&nie usuną, bo nie mają przecinaka. Samochód nie wyjedzie z remizy w błyskawicznym tempie, bo brakuje sprężarki. Od tego sprzętu często zależy nie tylko zdrowie, ale i życie ludzi.&- informuje Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej w Biesiekierzu, Roman Gadomski.

Ochotnicy, którym bardzo zależy na odzyskaniu skradzionego sprzętu, ufundowali nagrodę pieniężną dla osoby, która pomoże w odnalezieniu sprawców, by odpowiedzieli za swój czyn. Informacje można przekazać policji, bądź&komendantowi Romanowi Gadomskiemu (tel. 604 570 155).

o autorze

Redakcja