Dziś około godziny 10:00 w Olsztynie doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Kierowca jadący pojazdem osobowym w stronę Olsztyna stracił panowanie na pojazdem i uderzył w drzewo.

Do zdarzenia doszło na ulicy Bałtyckiej, kierowca audi na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w drzewo. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz jeden zastęp z OSP Olsztyn-Gutkowo, a także pogotowie ratunkowe oraz policja.

Poszkodowany kierowca został uwięziony we wraku pojazdu. Zadaniem obecnych na miejscu ratowników było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, stworzenie dostępu do osoby poszkodowanej oraz jej szybka, bezpieczna ewakuacja. Po 20 minutach nieprzytomny kierujący był już pod opieką ratowników medycznych i po odpowiednim zaopatrzeniu został przetransportowany do szpitala

Droga była zablokowana przez około 30 minut, w późniejszym czasie policja zoorganizowała ruch wachadłowy. Dzialania ratowniczo-gaśnicze zakończyły sie po godzinie 11:30.

o autorze

Redakcja