Wszystkich Świętych to okazja, by wspomnieć tych, którzy odeszli w tym roku.

Marek Miś

1 stycznia zmarł starszy brygadier w stanie spoczynku Marek Miś. W latach 1992 – 2017 pełnił służbę na stanowisku Komendanta Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

Feliks Kostecki

13 stycznia zmarł w wieku 96 lat nestor dolnośląskich strażaków ppłk. poż. w st. spocz. Feliks Kostecki.

Tomasz Kościow

15 stycznia w wieku 51 lat zmarł starszy brygadier Tomasz Kościow, wieloletni Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej.

Kazimierz Rybak

27 marca walkę z wirusem COVID-19 przegrał Dowódca Sekcji na zmianie 3 w JRG 5 Warszawa aspirant Kazimierz Rybak.

Mirosław Baran

14 maja w szpitalu zmarł st. ogn. Mirosław Baran, funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Opocznie, który został ranny w wypadku drodze nr 728 w Końskich. Miał 44 lata.

Krzysztof Lato

25 maja w wieku 31 lat po ciężkiej chorobie zmarł Krzysztof Lato.Był założycielem i redaktorem naczelnym serwisu 112 Katowice Służby Ratownicze, współpracował również z redakcją „Aktualności” TVP Katowice.

Paweł Czerniak

1 czerwca w wypadku drogowym zginął st. ogn. Paweł Czerniak. Na co dzień pełnił służbę na stanowisku starszego operatora sprzętu w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach. Miał 44 lata.

Leszek Benke

Pod koniec lipca w wieku 69 lat zmarł popularny aktor filmowy i teatralny Leszek Benke. Największą sławę przyniósł mu cykl programów rozrywkowych „Spotkanie z Balladą”, gdzie grał rolę komendanta kopydłowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jerzy Sitarski

22 sierpnia niespodziewanie zmarł st. bryg. Jerzy Sitarski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach.

Mariusz Lipiński

11 września na wieczną służbę odszedł starszy aspirant Mariusz Lipiński – funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie.

Łukasz Pasierbowicz

We wrześniu w wypadku samochodowym w Stanach Zjednoczonych zginął Łukasz Pasierbowicz. Od lat mieszkał w Chicago i fotografował tamtejszych strażaków.

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl