W dniu 7 października o godzinie 16:31 strażacy z Opalenicy dostają sygnał na PAGERy o wyjeździe do akcji. W ciągu 3 minut z remizy wyjeżdżają dwa zastępy do wypadku na samochodach GBA 1.2/20 oraz GLBM oraz jeden zastęp na samochodzie GBA 2,5/16 udaje się z ul.Gimnazjalnej gdzie na hali OSiR strażacy naprawiali oświetlenie.

Po dojeździe na miejsce akcji strażacy zostają dwa samochody osobowe rozbite na drodze w jednym z nich nadal jest kierowca, przy którym jest lekarz z Opalenickiego Ośrodka Zdrowia, który najechał na wypadek.

Do zadań strażaków należało udzielenie pomocy osobom poszkodowanym, wydobycie kierowcy z samochodu oraz zabezpieczenie go do transporty przez karetkę z Nowego Tomyśla do szpitala, odłączenie akumulatorów w obydwu autach oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Na miejsce akcji przybyła również policja z Opalenicy oraz drogówka z Nowego Tomyśla.

Jak ustalili policjanci Kierowca Fiata Punto mieszkaniec Opalenicy nie zachował należytej ostrożności przy manewrze nawracania na drodze i doprowadził do zderzenia z Volkswagen Transporterem, który prowadził mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego. Przewoził on czterech pasażerów na szczęście ani pasażerom ani kierowcy Volkswagen nic się nie stało. Do szpitala został przetransportowany kierowca oraz pasażerka Fiata Punto.

o autorze

Redakcja