W dniu 7 grudnia około godziny 7:45 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Nowym Tomyślu wpłynęło wezwanie o wypadku drogowym na trasie Opalenica – Porażyn Dworzec.

Dyżurny PSK natychmiast na miejsce zdarzenia wysłał dwa zastępy z OSP Opalenica(GBA 1,2/20 i GLM Ford Transit) oraz jeden zastęp z KP PSP w Nowym Tomyślu (SLRt). Po dojeździe na miejsce akcji ratownicy zastali samochód marki Audi a3 rozbity na drzewach oraz uwięzioną w środku 24 letnią mieszkankę Glinna. Strażacy natychmiast przystąpili do działań. Za pomocą narzędzi hydraulicznych wycięli z samochodu drzwi, przez co zapewnili sobie dostęp do poszkodowanej. Po wydobyciu kobiety z rozbitego doszczętnie pojazdu natychmiast została ona przekazana zespołowi karetce pogotowia z Nowego Tomyśla.

Poszkodowana z poważnymi obrażeniami głowy została przetransportowana najpierw do Nowego Tomyśla skąd zabrał ją helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i przetransportował do szpitala w Poznaniu. Do zadań strażaków należało również zabezpieczenie miejsca zdarzenie. Z początkowych ustaleń policji wynikało, iż poszkodowana podążała w kierunku Opalenicy.

[galeria=10,lewa]Wczesnym rankiem droga była mokra i ślizga. Kobieta nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze przez co wpadła w poślizg na łuku drogi przecięła środek jezdni z impetem uderzając czołowo w drzewo. Uderzenie było na tyle silne że samochód odbił się od drzewa uderzając w następne stroną pasażera. Dalsze postępowanie prowadzi policja w Nowym Tomyślu.

o autorze

Redakcja