W dniu 15 listopada ok. godziny 6.30 jednostka OSP Opalenica została zadysponowana do wypadku w Opalenicy na ulicy Poznańskiej, tuż za skrzyżowaniem z ulicą Parkową. Doszło tam do zdarzenia z udziałem trzech samochodów, w wyniku czego, oprócz strat materialnych, rannym został sprawca wypadku, kierujący samochodem dostawczym Citroen C15, mieszkaniec Wolsztyna.

[galeria=9,prawa]Na prostym odcinku drogi w obrębie zabudowań, kierując pędzącym citroenem w kierunku Poznania, wyprzedzał jadący przed sobą sznur samochodów. Rozpędzony citroen wpadł na skręcający w lewo do sklepu „Mini Market” samochód marki Peugeot 206, i dalej siłą rozpędu przepchnął zaparkowany i zahamowany samochód dostawczy Ford Transit.

[galeria=8,lewa]Kierowca transita ładując do swego pojazdu skrzynki po dostarczonym do sklepu pieczywie, uniknął cudem najechania i podobnie kierowca peugeota, którego centymetry dzieliły z uszkodzonym lewym przodem samochodu. Niewiele brakowało, a byłby co najmniej zakleszczony w swoim aucie. Sprawca wypadku działający w firmie piekarniczej w Ruchocicach rozwoził chleb do sklepów, którego niestety już nie dostarczył.

[galeria=5,prawa]Brawura będzie go jeszcze wiele kosztowała. Z obrażeniami ciała, w tym złamaniem żeber, został przewieziony do nowotomyskiego szpitala. Do zadań strażaków należało uwolnienie poszkodowanego z samochodu oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia.

Opracowanie: Bartosz Meler

o autorze

Redakcja