Ogromne korki w centrum Opola i całkowicie sparaliżowany ruch na Obwodnicy Północnej Opola. To efekt zdarzenia do jakiego doszło około wczoraj południa na skrzyżowaniu ulicy Budowlanych z obwodnicą informuje serwis 24Opole.pl

– Z jadącego od strony Czarnowąs samochodu ciężarowego wylało się około 800 litrów farby do barwienia kostki brukowej – tłumaczy st. kpt. Leszek Koksanowicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Najwięcej farby zostało rozlane na samym skrzyżowaniu, jednak ślady zaczynały się już na wysokości zabytkowego kościoła w Czarnowąsach. Znaczna część farby została także rozjechana przez przejeżdżające przez skrzyżowanie, chwilę po zdarzeniu samochody.

Zmyciem farby zajęli się strażacy. W sumie, pięć jednostek. Na czas przywracania porządku, konieczne było zamknięcie odcinka obwodnicy pomiędzy ulicami Budowlanych, a Partyzancką.

W tym czasie ruch samochodowy w Opolu był wyjątkowo utrudniony. Niemal na każdym skrzyżowaniu w obrębie kilku kilometrów tworzyły się ogromne korki.

o autorze

Redakcja