W dniu dzisiejszym (tj. 02 lutego br.), parę minut po północy, dyspozytor z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, otrzymał zgłoszenie o pożarze piwnicy – jednym z bloków przy ulicy Żwirki i Wigury w Opolu.

Na miejsce zdarzenia został wysłany ciężki gaśniczy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Opolu. Po przybyciu strażaków na miejsce pożaru, w klatkach i w piwnicy panowało bardzo duże zadymienie, które uniemożliwiało zlokalizowanie źródła ognia. Strażacy dopiero przy użyciu kamery termowizyjnej, odnaleźli miejsce ognia. Ratownicy oczywiście pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

W sumie, spaliła się jedna z piwnic, wraz z całą zawartością, oraz uszkodzona została instalacja elektryczna i gazowa. Dalsze działania straży pożarnej polegały na wywietrzeniu trzech klatek schodowych i piwnicy. Na szczęście, w tym groźnym pożarze, nikt z mieszkańców bloku nie został ranny, a działania ratowniczo-gaśnicze zakończono około godziny trzeciej w nocy. Przyczyny powstania pożaru, jak na razie są nieznane.


Foto: 24opole.pl /// Seeb

o autorze

Redakcja