Zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu na parterze budynku przy ul. Zielonej w Opolu strażacy otrzymali o godzinie 2:53. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że pożarem objęty był budynek, w którym mieszkało pięć rodzin.
&

Ogień, który bardzo szybko się rozprzestrzeniał strawił całe wyposażenie mieszkania na parterze. W jego zgliszczach znaleziono ciało kobiety. Ofiara śmiertelna tego zdarzenia jest już 20 przypadkiem tego typu na terenie województwa opolskiego od października ubiegłego roku.

Mieszkanie na parterze było całe objęte ogniem. Z niego pożar rozprzestrzenił się na klatkę schodową i na dach budynku. – poinformował st. kpt. Piotr Panufnik, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Opolu.

Strażacy przy pomocy drabin ewakuowali 10 osób, kilku mieszkańców opuściło budynek samodzielnie przed przybyciem służb ratowniczych. Troje z nich zostało przewiezionych do szpitala. Ewakuowani mieszkańcy zostali przewiezieni do remizy OSP w Opolu-Bierkowicach. Nadzór budowlany zakazał wejścia do budynku.

W akcji ratowniczo-gaśniczej, która trwała niecałe cztery godziny udział brało dziewięć zastępów straży pożarnej. W działaniach uczestniczyli zawodowi strażacy jak i ochotnicy z OSP Grudzice i Gosławice. Trwa wyjaśnianie przyczyny tragedii przez grupę dochodzeniowo-śledczą. Straty zostały oszacowane na pół miliona złotych.

&

Zdjęcia: 24Opole.pl

o autorze

Redakcja