Kierowca skody próbował uniknąć zderzenia z kierowcą volkswagena golfa, który nieprawidłowo wyprzedzając jechał z naprzeciwka. 28 – latek zjechał na pobocze, wpadł w poślizg i zderzył się z BMW. Droga krajowa nr 46 jest przejezdna, choć na odcinku Wrzoski – Dąbrowa trzeba zachować szczególną ostrożność.

Do wypadku doszło wczoraj o godzinie 19:40 między Wrzoskami a Dąbrową. Kierowca volkswagena golfa jadąc od Wrzosek nieprawidłowo wyprzedzał inny samochód i zjechał na przeciwny pas ruchu, po którym poruszał się jadący od strony Dąbrowy 28 – letni kierowca skody.

Kierujący skodą fabią chciał uniknąć czołowego zderzenia, zjechał więc na prawe pobocze i wpadł w poślizg, w wyniku czego wrócił na drogę i zderzył się z BMW, kierowanym przez 27 – letniego mężczyznę. Finalnie skoda dachowała. Siła uderzenia była ogromna – części karoserii zostały rozrzucone kilkadziesiąt metrów od miejsca zderzenia.

– Do szpitali trafili kierowcy obu samochodów oraz 28 – letni pasażer BMW – informuje nadkom. Piotr Grudziecki, dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Policjanci poszukują kierowcy volkswagena golfa, który prawdopodobnie jest sprawcą tego zdarzenia. Mężczyzna zbiegł z miejsca wypadku.

Źródło: 24Opole.pl

o autorze

Redakcja