Karambol 7 aut Około 16.00 rozpędzona ciężarówka spowodowała karambol na drodze do węzła autostradowego w Prądach. To cud, że w wypadku nikt nie zginął. Pomiędzy Dąbrową a Prądami zderzyły się cztery auta osobowe, dwa busy i litewska ciężarówka wyładowana surowcem do produkcji zapałek. Do szpitali odwieziono 9 osób.

– Wszystko zaczęło się, gdy prowadzący jadącego w kierunku autostrady busa zahamował, widząc przed sobą auta stojące w korku – opowiada jeden z uczestników wypadku, kierowca rozbitej skody.

– Uderzył w niego polonez. Ja zatrzymałem bezpiecznie&samochód, za mną stanął jeszcze fiat panda. Wysiadłem, by pomóc kierowcy poloneza wydostać się z auta, a po chwili było już jak w amerykańskim filmie. Ogromna ciężarówka przewracała się w poprzek na drogę zmiatając wszystko co było przed nią. Ledwo zdążyłem uciec do rowu – dodaje przejęty.

W usuwaniu skutków wypadku, spowodowanego prawdopodobnie przez nadmierną prędkość ciężarówki, brało udział dziewięć zastępów straży pożarnej z Niemodlina i Opola.

Droga do węzła w Prądach i Nysy została odblokowana o 20.45.

&

Info: 112.pl

o autorze

Redakcja