Kilkadziesiąt wozów strażackich zjechało 5 lipca do Główczyc (woj. opolskie) na już VI Zlot Pojazdów Pożarniczych. Na imprezę przyjechali nie tylko okoliczni pasjonaci pożarnictwa, ale również tacy, którzy mają po kilkaset kilometrów jak np. OSP Puszcza Mariańska czy choćby OSP Pcim.

O godz. 14.00 rozpoczęła się Msza św., po której uczestnicy zlotu stworzyli korowód wozów bojowych, które mogli podziwiać uczestnicy imprezy. W czasie korowodu swoje uroki zaprezentowało ponad 70 pojazdów różnych typów, marek oraz w różnym wieku.

Jedną z atrakcji zlotu był ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy na podwoziu marki Barracuda z Jednostki Ratowniczej w Blachowni (powiat kędzierzyńsko-kozielski), który w trakcie imprezy dał pokaz swoich umiejętności dla zebranej publiczności.

Na zlocie zawitała również jednostka OSP Wieruszów, która w swoich szeregach posiada wspaniałą i chyba najmłodszą drużynę pożarniczą w naszym kraju oraz oryginalnie przygotowany sprzęt ćwiczebny dla dzieciaków. &Nie zabrakło również konkursów i zabaw dla strażaków.

W czasie imprezy nie zabrakło tradycyjnej walki na mokro pomiędzy uczestnikami zlotu. Na szczęście w tym roku było ciepło, więc lekkie podniesienie wilgotności powietrza nad miejscem imprezy nikomu nie zaszkodziło.

Kolejna edycja Zlotu Pojazdów Pożarniczych pokazała znów, że na imprezie tej można spotkać prawdziwych pasjonatów pożarnictwa, ludzi zaangażowanych i kochających ten rodzaj spędzania wolnego czasu. Nie zabrało tam kilkumiesiecznych strażaków jak i tych już z dużym bagażeń doświadczeń. Organizatorowi, czyli OSP Główczyce gratulujemy ciągłego podnoszenia poziomu tej imprezy i integrowania środowiska ludzi, który cieszy się największym zaufaniem w naszym społeczeństwie.

o autorze

Redakcja