Funkcjonariuszom z KPP w Głubczycach udało się zatrzymać aż sześciu mężczyzn w wieku 21-28 lat, którzy seryjnie włamywali się do remiz i grabili sprzęt potrzebny do ratowania mienia ludzkiego. Młodzi sprawcy to mieszkańcy powiatu głubczyckiego.

Mężczyźni dokonywali włamań na terenie województwa opolskiego, ale również na terenie województw ościennych. W sumie policjanci zabezpieczyli aż 70 pił, 20 kos spalinowych oraz ponad 100 innych elektronarzędzi takich jak wiertarki, wkrętarki, klucze i inne elektronarzędzia specjalistyczne znanych marek.

– Wstępna szacunkowa wartość zabezpieczonych przedmiotów to około 200 tys. zł – mówi podinspektor Dryszcz. Jak wynika z ustaleń policjantów przedmioty te były kradzione między innymi w remizach strażackich w okresie od lipca 2012 r. do czerwca 2013 roku.

21 czerwca, trzech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych.

Jak się również dowiedzieliśmy u strażaków z OSP Wronin (woj. opolskie), w nocy z 24 na 25 czerwca, w ich rezmizie uruchomiony został system alarmowania o zdarzeniu. Po przybyciu do remizy okazało się, że system został uruchomiony z czujki alarmowej a nie przez dyspozytora. Po sprawdzniu okazało się, że próbowano się włamać do ich remizy. Alarm jednak spłoszył intruzów.

fot. KPP Głubczyce

o autorze

Redakcja