Aż 10 osób zostało rannych w wypadku autobusu relacji Wrocław – Głubczyce do którego doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. Trójka z nich doznały ciężkich obrażeń. Pojazd dosłownie wbił się w przydrożne drzewo.

Do wypadku doszło po godzinie 14:00 na odcinku drogi powiatowej między Jankowicami Małymi a Łukowicami Brzeskimi w powiecie oławskim na terenie województwa dolnośląskiego – kilka kilometrów od granicy z województwem opolskim.

– Kierowca autobusu prawdopodobnie nie dostosował prędkości do bardzo trudnych warunków jazdy. Mężczyzna był trzeźwy – informuje dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oławie.

Autokar prawą stroną wbił się w drzewo, a części pojazdu zostały rozrzucone w promieniu kilku metrów od miejsca zderzenia. W sumie do szpitali przewieziono 10 poszkodowanych. Stan trzech z nich jest ciężki, a jedna osoba jest nieprzytomna.

Jak informują policjanci, na odcinku drogi, gdzie doszło do wypadku panowały bardzo trudne warunki. Kilkaset metrów dalej w wyniku poślizgu do rowu wpadł samochód dostawczy.

Źródło: 24Opole.pl

o autorze

Redakcja