Dziś w województwie opolskim przeprowadzono ćwiczenia z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz autobusu, w którym 2 osoby poniosły śmierć a 10 zostało rannych.

Do wypadku doszło około godz. 12.00 na opolskim odcinku autostrady A4 w okolicy miejscowości Olszowa. W zdarzeniu udział brał autokar wycieczkowy oraz dwa samochody osobowe. W wyniku wypadku dwie osoby poniosły śmierć na miejscu, 4 osoby zakwalifikowano do natychmiastowego tranportu do szpitala ze względu na stan bardzo ciężki. Konieczne było przetransportowanie dwóch osób śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kolejne osoby były opatrywane w specjalnie wyznaczonym do punkcie medycznym a następnie osoby wymagające hospitalizacji przewiezione zostały do szpitala.

Do wydobycia osób poszkodowanych strażacy musieli użyć sprzęt hydrauliczny. W ćwiczeniach udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach, ochotnicy z OSP Olszowa i OSP Ujazd, prokurator oraz patrol utrzymania autostrady.

W celu uniknięcia problemów związanych z przeprowadzeniem ćwiczeń bezpośrednio na autostradzie, ćwiczenia odbyły się w innym miejscu.

o autorze

Redakcja