„ORLEN dla Strażaków” – rusza kolejna edycja programu

Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” wraz ze swoim fundatorem spółką ORLEN po raz kolejny przekaże środki finansowe na zakup sprzętu dla Zawodowych i Ochotniczych jednostek Straży Pożarnych.

Tym razem dla strażaków zarezerwowano dwa miliony złotych na zakup sprzętu ratownictwa wodnego, przeciwpowodziowego, drogowego, technicznego, medycznego, chemicznego, ekologicznego, wysokościowego oraz sprzętu przeciwpożarowego, łączności i wyposażenia osobistego strażaków.

Tegoroczna edycja programu ruszyła 25 marca. Możliwość złożenia wniosku o darowiznę trwa do 4 maja, kiedy to zakończenie przyjmowania wniosków symbolicznie zbiegnie się z dniem Strażaka. Program jest szansą wparcia projektów, które będą miały określony cel, oraz uzasadnienie, a także staną się odpowiedzią na potrzeby lokalnych społeczności, w obrębie których operują – informuje Fundacja.

W ubiegłym roku dofinansowanie otrzymało 360 wnioskodawców. Łącznie, w ramach „Programu pomocy jednostkom straży pożarnych”, w ciągu 18 lat strażacy otrzymali z PKN ORLEN 12 milionów złotych, które zainwestowano m.in. w sprzęt przeciwpożarowy, ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego, sprzęt ratownictwa drogowego i technicznego, ratownictwa medycznego, ratownictwa chemicznego, ekologicznego oraz wysokościowego.

WIĘCEJ znajdziecie >TUTAJ<

Exit mobile version