1 lutego ruszył nabór wniosków w ramach programu pomocy strażom pożarnym realizowanego przez Polski Koncern Naftowy ORLEN.

PKN ORLEN prowadzi program od 2000 r. Strażacy są grupą zawodową, która niezmiennie od wielu lat cieszy się bardzo wysokim zaufaniem społecznym, można na nich liczyć praktycznie w każdej sytuacji. Trudno znaleźć taki obszar życia, w którym ich umiejętności i kompetencje nie znalazły stosowania. Dlatego Grupa ORLEN, która kwestie bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia i życia traktuje priorytetowo, konsekwentnie wspiera zawodowe i ochotnicze jednostki straży pożarnych. W wielu jednostkach w całej Polsce znajduje się sprzęt ufundowany przez PKN ORLEN oraz spółki Grupy ORLEN: ORLEN Upstream, ANWIL, Inowrocławskie Kopalnie Soli SOLINO S.A., a także korporacyjną Fundację ORLEN – DAR SERCA.

W ubiegłym roku beneficjentami pomocy było prawie 170 jednostek z całego kraju, które otrzymały darowizny w łącznej wysokości ponad 1,6 mln zł.

Nabór wniosków za pomocą strony internetowej Orlenu rozpoczął się 1 lutego, a zakończy 10 kwietnia 2018 roku. Informację pozytywną lub negatywną wnioskodawcy otrzymają mailem w trzecim kwartale bieżącego roku.

Wniosek znajdziecie TUTAJ 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl