W dniu wczorajszym (23 stycznia br.), w godzinach popołudniowych dyspozytor otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym, między miejscowością Osieczną, a Wojnowicami (droga numer 432). W wypadku uczestniczyły dwa pojazdy. Cztery osoby zginęły na miejscu.

W wypadku uczestniczył samochód osobowy marki VW Derby i ciężarowy (betoniarka) Mercedes. Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia okazało się, że VW znajduję się prawie pod betoniarką.

VW w pewnym momencie zjechał prawym kołem na pobocze – a tym [galeria=8,prawa]samym droga numer 432 na tym odcinku była remontowana i został częściowo położony nowy asfalt. Wysoka krawędź nie umożliwiała wrócenia na drogę. Kiedy kierowca usiłował powrócić na ulicę, stracił panowanie nad swoim pojazdem i z impetem zderzył się czołowo z ciężarówką – jadąca z naprzeciwka. Pojazd był pchany przez kilkadziesiąt metrów dalej.

Na miejscu zdarzenia pracuje ekipa policyjnych techników. Natomiast auto jest [galeria=17,lewa]zakleszczone, co uniemożliwia stwierdzić tożsamości kierowcy i pasażerów tego pojazdu. Niestety, cztery osoby nie żyją. Kierowcy betoniarki nie doznał żadnych obrażeń ciała . Strażacy zabezpieczyli teren działania i uprzątnęli częściowo płyny eksploatacyjne. Resztę czynności będą musieli wykonać później – po skończeniu pracy ekipy policyjnej.

Foto: Panorama Leszczyńska

o autorze

Redakcja