Informację o zdarzeniu w miejscowości Osówiec (gmina Orchowo) o poszkodowanym rowerzyście leżącym na jezdni otrzymał ratownik z jednostki OSP Orchowo od kolegi. Na miejsce zdarzenia udał się własnym samochodem osobowym.

Strażak-ratownik z OSP Orchowo udając się na miejsce wypadku w między czasie poinformował Stanowisko Kierowania Straży Pożarnej o zaistniałej sytuacji. Po otrzymaniu tej informacji dyżurny do zdarzenia zadysponował zastęp GBA z OSP Ostrowite oraz z JRG PSP Słupca, które prowadziły działania ratowniczo – gaśnicze w miejscowości Orchowo.

Po dotarciu na miejsce zastępów ratowniczych przystąpiono do wykonywania czynności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy przed medycznej. Sprawdzono czynności życiowe gdzie stwierdzono brak tętna i oddechu (osoba nie reagowała). Udrożniono drogi oddechowe poprzez założenie rurki ustno- gardłowej, a następnie strażacy OSP Ostrowite przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Po dojeździe zastępu z JRG PSP Słupca kontynuowano resuscytację krążeniowo – oddechową oraz użyto defibrylatora AED w celu przywrócenia krążenia. Po dojeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego wspólnie z lekarzem kontynuowano resuscytację – poszkodowanemu zostały przywrócone czynności życiowe. Został on przetransportowany do karetki i zabrany do szpitala w Słupcy.

Źródło: Internet

o autorze

Redakcja