Pierwsza akcja w 2010 roku na długo pozostanie w pamięci strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bardzie. W piątek, 08.01.2010 na kilka minut przed godziną 15:00 w mieście rozległ się głośny dźwięk syreny, a chwilę potem dało słyszeć się dźwięk sygnałów ze strażackich samochodów. Bardzka jednostka została zadysponowana do tragicznego wypadku na trasie K-8 pomiędzy Bardem a Ząbkowicami Śląskimi.

[galeria=2,prawa]Na miejsce zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami – Mercedesem GBA oraz VW T4 SLRd. Ze względu na fatalne warunki panujące na drodze i znaczną odległość miejsca wypadku od naszej jednostki, gdy dojechaliśmy na miejsce zdarzenia była już tam karetka Pogotowia Ratunkowego oraz dwa zastępy PSP Ząbkowice Śląskie. Przybyły na miejsce akcji lekarz stwierdził zgon 31-letniego mężczyzny kierującego pojazdem marki Toyota.

[galeria=5,lewa]Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, pomoc policji w kierowaniu ruchem oraz wykonaniu dostępu przy pomocy narzędzi hydraulicznych do ofiary wypadku, celem przekazania jej zakładowi pogrzebowemu. W czasie wydobywania poszkodowanego, zastępy PSP Ząbkowice Śląskie zostały natychmiast zadysponowane do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych na wysokości miejscowości Ząbkowice Śląskie.

Przyczyna wypadku pozostaje nieznana. Kierowca samochodu osobowego z niewiadomych względów zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z ciężarowym Volvo. Siła uderzenia była tak duża, że ciągnik siodłowy praktycznie przejechał po samochodzie. Toyota wbiła się pod kabinę samochodu ciężarowego i została zmiażdżona – kierujący pojazdem po prostu nie miał szans na przeżycie.

Informacje: OSP Bardo

o autorze

Redakcja