Prężnie działająca jednostka OSP Kalisz – Lis niedawno odebrała z zakładu Bonex znajdującego się pod Częstochową wyremontowanego Jelcza 004 GCBA 6/32. Nowa zabudowa z pewnością podniesie sprawność bojową jednostki i ułatwi strażakom korzystanie z tego samochodu podczas akcji.


Większą część pieniędzy na remont pojazdu wyłożył Urząd Miasta Kalisza, natomiast również sporą kwotę wniosła sama jednostka OSP z pieniędzy będących w jej budżecie.

Zabudowa jest stosunkowo prosta. Pojazd posiada po dwie duże skrytki po obydwu stronach, jedną mniejszą, na agregat wysokociśnieniowy po prawej stronie oraz jedną skrytkę z tyłu przeznaczoną na narzędzia techniczne. Do całego sprzętu, który został przeniesiony ze starej zabudowy doszły oświetlenie boczne samochodu oraz agregat wysokociśnieniowy.

Ze względu na to, że zbiornik wody jest jeszcze w dobrym stanie, nie został wymieniony. Nowa zabudowa jest jednak tak wykonana, że wystarczy odkręcić jej górny segment i do zbiornika z wodą jej pełny dostęp (można go bez problemu wymienić na nowy).

Aby uzyskać więcej informacji o jednostce zachęcamy do przeczytania artykułu o OSP Kalisz-Lis znajdującego się w dziale „Nasze Wizyty”.

Foto i opis: Wojciech Śniegula/ wojciech.sniegula@remiza.com.pl

o autorze

Redakcja