W nocy z 11 na 12 sierpnia sprzęt, który ratował życie i mienie padł łupem złodziei. Skradziono silnik zaburtowy wraz z całym osprzętem, który odpowiada za napęd łodzi ratowniczej „Szerszeń”.

Skradziony sprzęt to silnik MERCURY dwusuw 40kW o numerze silnika 9802158. Silnik posiadał naklejoną kartkę w formacie A3, na której widniał numer startowy. Cechą charakterystyczną tego silnika był brak zbiornika do oleju , a w spodzie była anoda ze śladami utlenienia (wżerów). Łupem złodzieja padła także manetka oraz hydrauliczny układ kierowania łodzią.

Łódź znajdowała się pod gołym niebem. Niestety, ze względu na warunki nie możemy garażować całego sprzętu, ponieważ jednostka czeka na decyzję miasta odnośnie przekazania innych gruntów z budynkiem. – powiedział Marek Ciebielski, komendant OSP Kwiatowe.

Łódź ratownicza w jednostce znajduje się od roku i dzięki niej możliwe było poszukiwanie osób zaginionych w rzece i na jeziorze. Została zakupiona ze środków własnych OSP.

Strażacy-ochotnicy, jako jedyna załoga z Poznania, w dniach od 16 do 18 września miała wystartować w Licheniu w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. W obecnej sytuacji ich start jest bardzo niepewny, jednak druhowie, mimo dużych strat (oszacowano je na 20 000 złotych) się nie poddają i proszą o wsparcie finansowe na zakup silnika i osprzętu.

Za pomoc w ustaleniu sprawcy przewidziana jest nagroda! Udostępniajmy, pomóżmy znaleźć złodzieja!

Ze strażakami z OSP Kwiatowe można się kontaktować mailowo: osp-kwiatowe@o2.pl

o autorze

Redakcja