Ochotnicza Straż Pożarna w Łękach Dolnych wzięła udział w konkursie „Strażacy na medal”, organizowanym przez PKN Orlen. Konkurs miał na celu wyłonić najbardziej niesamowitą jednostkę strażacką w Polsce w serwisie Facebook. Do wygrania były granty finansowe na zakup specjalistycznego sprzętu strażackiego w wysokości kolejno 3 000 zł, 2 500 zł oraz 2 000 zł dla trzech najlepszych jednostek.

Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszym etapie odbywało się głosowanie za pomocą serwisu Facebook, na wybraną jednostkę. Do pierwszego etapu zgłosiło się 179 jednostek z całego kraju. Do kolejnego etapu przechodziło tylko 10. Walka o jak najlepsze miejsce przed drugim etapem trwała do ostatnich minut głosowania. Łęki zakończyły pierwszy etap na podium. Trzecie miejsce wywalczyli różnicą 25 głosów.

W drugim etapie jury konkursowe miało za zadanie wyłonić z pośród 10 jednostek tylko trzy, które otrzymają nagrodę.

Ogłoszenie wyników nastąpiło 9 lutego 2016 roku. Strażacy w Łęk Dolnych przyjęli je z wielkim entuzjazmem i zadowoleniem. Zdobyli trzecie miejsce, czyli utrzymali lokatę z pierwszego etapu. Dzięki temu na wyposażenie ich jednostki trafi nowy specjalistyczny sprzęt wart 2000 zł.

Wszyscy strażacy pragną serdecznie podziękować każdemu z osobna, który oddał głos na OSP Łęki Dolne, oraz pogratulować zwycięzcom i vice liderom.

o autorze

Ochotnik