W sobotę 29 czerwca 2013r. około godziny 18:30 jednostka OSP w Łomiankach została zadysponowana do wypadku drogowego mającego miejsce na Drodze Krajowej nr 7 w kierunku Gdańska w okolicach zjazdu na miejscowość Palmiry. W zgłoszeniu poinformowano o czterech osobach uwięzionych w rozbitych pojazdach.

Na miejsce jednocześnie wyruszyły zastępy GBA i SRt z 11 osobową obsadą. Po dojeździe na miejsce zdarzenia jako pierwsi stwierdziliśmy wypadek komunikacyjny z udziałem dwóch samochodów osobowych na wysokości ulicy Nadwiślańskiej przy stacji paliw BP w miejscowości Izabelin Dziekanówek (powiat nowodowrski). Wszystkie osoby poszkodowane w wypadku podróżowały samochodem Daewoo Tico i w momencie naszego przyjazdu znajdowały się poza pojazdem. Drugi pojazd uczestniczący w zdarzeniu znajdował się w zawisie na barierach energochłonnych oddzielających jezdnie. Kierujący i pasażer nie odnieśli obrażeń.

Nasze działania polegały na zabezpieczaniu miejscu zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym oraz zabezpieczeniu lądowania i przyjęciu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.Następnie na miejsce zdarzenia zaczęły docierać Zespoły Ratownictwa Medycznego z Łomianek oraz Nowego Dworu Mazowieckiego oraz zastępy z Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych z Warszawy, Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Błonia. Gdy wszyscy poszkodowani zostali zabrani z miejsca zdarzenia przez przybyłe ZRM, zostaliśmy odesłani do koszar, a na miejscu pozostały dwa zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki.

Siły i środki:
&

  • 669[M]52 SRt Mitsubishi – OSP Łomianki
  • 669[M]50 GBA 2,5/25 Man – OSP Łomianki
  • 306[W]21 GLBA Renault – JRG 6 Warszawa
  • 306[W]22 GBA 2,5/24 Man – JRG 6 Warszawa
  • 531[M]22 GBA 2/37 Star/Man – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
  • 531[M]40 SRt Iveco – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
  • 661[M]43 SRt Iveco – JRG Błonie

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej http://www.osp.lomianki.art.pl/ oraz polubienia naszego profilu na Facebook'u https://www.facebook.com/OSPLomianki

Znajdziecie tam nie tylko więcej zdjęć z tego szkolenia, ale także wiele innych ciekawych zdjęć z akcji. Zapraszamy!

o autorze

Redakcja