Wczorajszego dnia (27.01) strażacy z OSP Modła (gmina Słupia) około 5:00 nad ranem dowiedzieli się od jednego z mieszkańców, że brama główna strażnicy jest otwarta, a na placu manewrowym leżą jakieś węże. Okazało się, że nieznani sprawcy włamali się do strażnicy, okradli strażaków ze sprzętu i niespostrzeżenie się ulotnili. 

Natychmiast wezwaną funkcjonariuszy policji, która prowadzi postępowanie. Do włamania doszło z nocy 26 na 27 stycznia w godzinach 24:00 – 5:00 rano. Złodzieje zdemolowali wnętrze remizy chcąc dostać się do zamkniętych pomieszczeń. Wszystkie drzwi zostały wyważone i nadają się jedynie do wyrzucenia. Skradziony został głównie sprzęt do ratownictwa technicznego, który wykorzystywany jest do ratowania życia oraz mienia mieszkańców wsi.

Sprzęt, który skradziono:

  • Motopompa PO5
  • Nowe węże tłoczne W75/20 oraz W52/20
  • Toporek strażacki z pochewką (ciężki izolowany) – 10 szt.
  • Nagrzewnica elektryczna dmuchawa na siłę 18 KW
  • Autopompa: A2/12, prod. ŚFUP; montowana przed zderzakiem, napędzana od silnika pojazdu przez wał napędowy i sprzęgło elektromagnetyczne; wyd. 200 l/min @ 12 bar; brak możliwości zasysania wody ze źródeł otwartych; jedna nasada tłoczna 52.
  • Linka strażacka, ratownicza ZL20.

 

 

Apelujemy wraz ze strażakami oraz policją o zmożoną ostrożność. Pamiętajcie, że włamania do strażnic zdarzają się coraz częściej i warto zabezpieczyć bezcenny sprzęt przed złodziejami. Obserwujcie wszystkie aukcje ze sprzętem pożarniczym. Prosimy, aby wszystkie osoby, które mogłyby pomóc złapać sprawców kontaktowali się pod numer telefonu: 604568663

o autorze

Redakcja