18 lutego, około godziny 8:30 zostaliśmy zadysponowani do poszukiwań 90 – letniej kobiety, która około 3 w nocy wyszła z domu w koszuli nocnej. Na szczęście poszukiwaną odnaleziono u sąsiadów. Po około trzydziestu minutach dostaliśmy wezwanie do następnego zdarzenia – wypadku drogowego.

Do tragicznego w skutkach wypadku udaliśmy się na drogę pomiędzy miejscowościami Grodzisko, a Świerczyna. Podczas dojazdu na miejsce otrzymaliśmy informację o jednym rozbitym aucie w którym uwięziona jest osoba poszkodowana. Warunki tego dnia były fatalne, mgła ograniczała widoczność na zaledwie kilkadziesiąt metrów, do tego droga była oblodzona.

Po dotarciu na miejsce zastaliśmy tam załogę pogotowia ratunkowego, która ewakuowała już kierowcę fiata 126p. Podjęte zabiegi resuscytacyjne nie przyniosły oczekiwanych efektów, lekarz stwierdził zgon 28 – letniego mężczyzny. Kierowcy i pasażerowi drugiego z pojazdów, opla, nic się nie stało. Kierujący pojazdami byli mieszkańcami tej samej miejscowości, oboje byli trzeźwi. Droga w miejscu, w którym doszło do zdarzenia była zablokowana niemal przez cztery godziny.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca, odłączeniu akumulatorów, posprzątaniu pozostałości powypadkowych i przywróceniu ruchu na jezdni. Na miejscu działał także jeden zastęp Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Leszna.

Informację nadesłała Ochotnicza Straż Pożarna – Osieczna

o autorze

Redakcja